Telekomunikace - rozvod kabelové televize

V roce 1998 byla provedena firmou Telecom a.s. v obci kabelizace rozvodu telefonů ke každému domu. V obci jsou dvě veřejné telefonní hovorny a jeden telefonní automat na telefonní karty.
Současně s rozvodem telefonů byl proveden rozvod kabelové televize. Anténní systém se zesilovači je umístěn na budově MŠ v Tampli. Vzhledem k tomu, aby se rozpočtové náklady dostaly na maximální výši 2,2 miliónu Kč, OZ rozhodlo, že se do vzdálenějších částí obcí TKR nepovede. Bělskou část spádově ke Svojku financovala obec Bělá. Obě dvě akce jsou opravdovým přínosem pro obec, protože bylo mnoho žadatelů o telefon a televizní signál byl v některých částech obce velice slabý. Dodavatelem TKR byla firma Katroservis Semily, která odvedla velmi dobrou práci. V části obce Tample prováděla kabelové telefonní rozvody firma Damko Semily, která svou práci také odvedla velice dobře. Podstatně horší situace byla ve Svojku, kde dodavatelské práce pro Telecom prováděla firma Gorol Company Nový Bor, která je vlastnictví rómských občanů.

V současné době je stavba nedokončena, není zdolaudována, nejsou odstraněny závady a dodavatelská firma má vůči Obecnímu úřadu, ADV Libštát, podnikatelům a občanům obce neuhrazené závazky.

I když obě akce již slouží svým účelům ke spokojenosti občanů, věříme, že bude stavba dokončena, zkolaudována a neuhrazené závazky dodavatelské firmy budou věřitelům uhrazeny.

Budova MŠ v Tampli, na které jsou umístěny anténní systémy pro rozvod kabelové televize

zapati[1].gif